Your Natural Side Gliceryna roślinna 100ml

Cena promocyjna 9,87 zł 15,99 zł
W magazynie
SKU
ekh697
Gliceryna (glicerol) posiada zdolność wiązania wody w skórze, co umożliwia zachowanie prawidłowego stopnia nawilżenia. Wspomaga odnowę oraz zapobiega rogowaceniu naskórka...
Wysyłka: 2-5 dni roboczych

Gliceryna (glicerol) posiada zdolność wiązania wody w skórze, co umożliwia zachowanie prawidłowego stopnia nawilżenia. Wspomaga odnowę oraz zapobiega rogowaceniu naskórka.

Jest odpowiednia do pielęgnacji cery problemowej, zanieczyszczonej, ze skłonnością do powstawania zaskórników, jak również suchej i bardzo wrażliwej. Wykazuje właściwości chłodzące, dzięki czemu wykorzystywana jest w preparatach łagodzących swędzenie, wysypki i inne podrażnienia.

Posiada też naturalny niewysoki filtr słoneczny. Zapobiega powstawaniu pierwszych zmarszczek.

Jest doskonałą bazą dla złożonych kosmetyków naturalnych (również domowej roboty).

Stosowana w kosmetykach do pielęgnacji włosów, zapobiega puszeniu, podkreśla naturalne kręcenie się i falowanie włosów.

Zalecane stężenie w kosmetyku, przy którym osiąga się najlepsze nawilżenie 

 

Idealna do pielęgnacji: 

 

skóry suchej, wrażliwej

zniszczonej, wymagającej regeneracji

dojrzałej, z oznakami starzenia

problemowej, zanieczyszczonej

po nadmiernej ekspozycji słonecznej

kręconych, puszących się włosów

 

Działanie:

 

nawilżające

wiążące i pochłaniające wodę

regeneracyjne

łagodzące

 

Stosowanie:

wzmocnienie działania kremu / balsamu / olejku – kilka kropel gliceryny zmieszaj w dłoni razem z ulubionym kremem / balsamem / olejem, a następnie delikatnie wklepuj w skórę (zalecana koncentracja w kosmetyku – od 5% – 10%)

jako serum do paznokci – zmieszaj glicerynę z ulubionym olejem (np. z dzikiej róży) w zalecanych powyżej proporcjach, a następnie wmasuj w paznokcie oraz skórki. W ten sposób doskonale odżywisz, wzmocnisz oraz nawilżysz zniszczone, łamliwe paznokcie

jako naturalny emulgator, który umożliwia dodawanie olejów do kosmetycznych formulacji

jako naturalny stabilizator i konserwant wykorzystywany w kosmetykach domowej roboty

 

Specyfikacja produktu:

 

Nazwa surowca wg. INCI:

Glycerin & Aqua (Gliceryna roślinna 99,8%, woda)

 

Kraj pochodzenia: Niemcy

 

Postać: bezbarwny i bezzapachowy gęsty (żelowy) płyn

 

Warunki przechowywania: w szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temp. nie wyższej niż 25°C

 

Trwałość:

podana na opakowaniu

 

Opakowanie:

 

100ml butelka szklana z nakrętką

 

Ciekawostki:

 

Gliceryna roślinna powstaje w wyniku działania na oleje/ masła roślinne (np. sojowy, kokosowy, masło shea) wodą w specjalnych warunkach ciśnienia i temperatury. W wyniku czego, następuje rozszczepienie wiązań kwasu tłuszczowego i jego połączenie z wodą.

 

Z chemicznego punktu widzenia jest to alkohol, który rozpuszcza się w wodzie i innych alkoholach. Nie rozpuszcza się w tłuszczach, ale może rozpuszczać niektóre tłuszcze. Dzięki tym właściwościom, gliceryna jest powszechnie stosowana jako naturalny emulgator, który umożliwia dodawanie olejów do kosmetycznych formulacji.

 

Jest naturalnym stabilizatorem i konserwantem wykorzystywanym w kosmetykach domowej roboty.

 

Stosowanie gliceryny na skórę samodzielnie bez jej rozcieńczenia, może doprowadzić do wysuszenia skóry, z powodu silnych właściwości do pochłaniania wody z otoczenia (również ze skóry), dlatego zaleca się stosowanie gliceryny w stężeniu 5 – 15%, gdyż w tym przedziale, wykazuje ona najlepsze właściwości nawilżające.

 

Posiada słodki smak. Wykorzystywana jest również w kuchni np. w celu usunięcia kwaśności, lub goryczy, a także w pastach do zębów domowej roboty.

 

Mitem jest, że gliceryna zapycha! Pomimo żelowej, ciężkiej konsystencji, jest bezpieczna do stosowania przez osoby borykające się z problemami trądziku oraz zaskórników, gdyż jest niekomedogenna!

 

Należy pamiętać, aby ograniczyć stosowanie kosmetyków z gliceryną w warunkach bardzo suchego i gorącego powietrza (również podczas termicznej stylizacji włosów, lub wizyty w solarium).

 

Nie poleca się stosowania kosmetyków o wysokim stężeniu gliceryny, w pielęgnacji włosów farbowanych, gdyż w skrajnych przypadkach, może ona odbarwić włosy.

Więcej informacji
Producent Your Natural Side
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Your Natural Side Gliceryna roślinna 100ml
Copyright © 2021 myhappysmile.pl